O nás

Jsme pěti třídní mateřská škola využívající prostor tří vzájemně nepropojených budov, obklopená velkou zahradou. Škola je samostatným právním subjektem, zřizovatelem je město Hořice. V roce 2015 došlo k celkové rekonstrukci školy (výměna oken, sanační práce, oprava střech, zateplení budov, fasáda). Postupná rekonstrukce probíhá i na školní zahradě. Za školou je nově vytvořena zahrádka s pěstebními truhlíky a ovocnými stromky. V zadní části zahrady vyrostla herní krajina s pahorky, hradem, motorickými prvky (zážitkové chodníčky, lana, zóna pro hry s přírodninami…). Atmosféru zahrady dotvářejí dřevěné sochy, atypický altán a labyrint z proutí. Nově bylo vybudováno multifunkční mlhoviště, které slouží dětem v letních měsících nejen k osvěžení, ale i k pohybovým a smyslovým hrám. Na zahradě jsou pískoviště, dřevěné herní prvky, zahradní nábytek, plocha s brankami k míčovým hrám. Pracujeme podle školního vzdělávacího programu Barevný rok. Činnosti nabízíme dětem v rámci tematických celků, hravou formou rozvíjíme celkovou osobnost dítěte, jeho znalosti, dovednosti a schopnosti. Pohoda je základní podmínkou pro spokojený pobyt dítěte v naší mateřské škole.

Soubory ke stažení

Pro stáhnutí klikněte na odkaz pravým tlačítkem a z nabídky vyberte Uložit odkaz jako...